Bronisława
Imię to, tak jak i jego męski odpowiednik, w językach słowiańskich oznacza kogoś, kto dba o swoją sławę i opinię. W serce i pamięć Bronisławy wryte są wszystkie zasady dobrego wychowania, przykazania moralne, porady na temat zestawiania kolorów i potraw. W życiu Bronisława nie kieruje się uczuciem, ale właśnie zasadami. Ponadto łatwo ulega fascynacji modnymi detalami, a najbardziej chciałaby, żeby były one częścią jakiejś egzotycznej nauki, która za jednym zamachem rozwiąże wszystkie problemy typu: jakie potrawy przygotować na eleganckie przyjęcie, jaką apaszkę zawiązać na szyi, gdzie postawić łóżko i czym leczyć łysienie męża.
Jest poważana, kochana i szanowana przez ludzi, a także świetnie zorganizowana w pracy. Jeździ bezpiecznie i nie stwarza zagrożenia na drodze. Wyjątkowo troskliwie dba o chorych członków rodziny, sąsiadów i znajomych. Niestety, niewiele osób poważnie traktuje jej porady i fascynacje.
Bronisława to z jednej strony osoba bardzo dyplomatyczna, a z drugiej zaś rozrabiara. W życiu zawodowym i osobistym pomaga jej wesoły charakter. Jest kobietą otwartą na ludzi i nie potrafi ich ranić. Zazwyczaj wspaniale sprawdza się w roli szefowej, ale może także być nauczycielką. Rodzinę zakłada głównie po to, aby mieć dzieci i potrafi się dla nich poświęcać.