Dalwin, to staropolskie imię męskie, które prawdopodobnie oznaczało osobę, której wuj jest daleko. Pierwszy człon tego imienia dale-, oznacza „daleko”, podczas gdy człon drugi –win, oznacza wuja. Inną, znaną formą tego samego imienia jest Dalewin. Wszystkie osoby obdarzone imieniem Dalwin lub Dalewin, mają szansę świętować swoje imieniny w dniu 4 października. W ramach ciekawostek warto wspomnieć, że w województwie pomorskim, w gminie Tczew, istnieje także wieś o nazwie Dalwin.
Przemił, to imię męskie, które składa się z członu Prze-, który mógł mieć wiele różnych znaczeń i drugiego członu –mił, oznaczający „miły”. Prawdopodobnie to imię oznaczało bardzo miłą osobę lub kogoś, kto działał przez miłe uczynki. Imię to posiada także drugą formę – Przemieł. Wszystkie osoby obdarzone imieniem Przemił lub Przemieł obchodzą swoje święto imienin w dniu 17 stycznia lub 7 listopada, zależnie od daty urodzenia.
Twardosław, to staropolskie imię męskie, które oznacza tego, który jest bardzo sławny. Pierwszy człon tego imienia twardo-, oznacza „twardy”, natomiast człon drugi –sław, oznacza „sławę”. Wszyscy mężczyźni o tym ciekawym imieniu obchodzą swoje imieniny w dniu 21 listopada.
Częstowoj, to oryginalne, staropolskie imię męskie, który prawdopodobnie oznaczało tego, który miał zdolność uzdrawiania. Pierwszy człon często-, oznaczał „często” a drugi człon –goj oznaczał „uzdrawianie”, „leczenie”. Imieniny Częstowoja przypadają na dzień 4 lutego.
Strzeżymir, to kolejne staropolskie imię męskie oznaczające tego, który strzeże pokoju. Człon strzeży- oznaczający „strzec”, a człon –mir oznaczający „pokój” lub „dobro”. Imieniny Strzeżymr obchodzi w dniu 22 kwietnia.